Transportstyrelsens ledningsgrupp

Medlemmar i ledningsgruppen

Jonas Bjelfvenstam

Jonas Bjelfvenstam

Generaldirektör

Telefon: 010-495 40 01
E-post: jonas.bjelfvenstam@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Jonas Bjelfvenstam

GD-sekreterare: Rocío Martínez
E-post: rocio.martinez@transportstyrelsen.se

 

Anita Johansson, överdirektör

Anita Johansson

Överdirektör/Stf. generaldirektör

Telefon: 010-495 53 70
E-post: anita.johansson@transportstyrelsen.se

 

Ingrid Cherfils

Ingrid Cherfils

Direktör, Strategisk utveckling och förvaltning

Telefon: 010-495 36 01  
E-post: ingrid.cherfils@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Ingrid Cherfils 

 

Catharina Nilsson

Catharina Nilsson

Kommunikationsdirektör

Telefon: 010-495 40 94
E-post: catharina.nilsson@transportstyrelsen.se

 Rosie-Marie Fors, ekonomidirektör

Rosie-Marie Fors

Ekonomidirektör

Telefon: 010-495 46 23
E-post: Rosie-Marie.Fors@transportstyrelsen.se

 

Kristina Nilsson

Kristina Nilsson

Chefsjurist

Telefon: 010-495 40 50  
E-post: kristina.nilsson@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Kristina Nilsson

 

Jaana Elo

Jaana Elo

Personaldirektör

Telefon: 010-495 57 60 
E-post: jaana.elo@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Jaana Elo

 

 Petra Wermström

Petra Wermström

Direktör, Väg och järnväg

Telefon 010-495 57 70
E-post: petra.wermstrom@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Petra Wermström

 

 Gunnar Ljungberg

Gunnar Ljungberg

Direktör, Sjö- och luftfart

Telefon: 010-495 37 40
E-post: gunnar.ljungberg@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Gunnar Ljungberg 

 

Jan-Olov Öhrn

Direktör, Fordonsinformation

Telefon: 010-495 62 46  
E-post: jan-olov.ohrn@transportstyrelsen.se

 

Peter Book

Direktör, It

Telefon: 010-495 67 40
E-post: peter.book@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Peter Book 

 

Katarina Fröberg

Katarina Fröberg

Direktör, Körkort

Telefon: 010-495 79 01  
E-post: katarina.froberg@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Katarina Fröberg

 

Peter Gustavsson

Peter Gustavsson

Säkerhetschef

Telefon: 010-49 53726
E-post: peter.gustavsson@transportstyrelsen.se

Sekreterare i ledningsgruppen

Eva Berndtsson

Sekreterare

Telefon: 010-495 40 02 
E-post: eva.berndtsson@transportstyrelsen.se

 

Foto:  Transportstyrelsen

Hade du nytta av informationen på den här sidan?

Tack för att du lämnade ett omdöme!