Transportstyrelsens ledningsgrupp

Jonas Bjelfvenstam

Jonas Bjelfvenstam
Generaldirektör

Telefon: 010-495 40 01
E-post: jonas.bjelfvenstam@transportstyrelsen.se

GD-sekreterare: Rocío Martínez
E-post: rocio.martinez@transportstyrelsen.se

 

Anita Johansson, överdirektör

Anita Johansson
Överdirektör/Stf. generaldirektör

Telefon: 010-495 53 70
E-post: anita.johansson@transportstyrelsen.se

 

Ingrid Cherfils

Ingrid Cherfils
Direktör, Strategisk utveckling och förvaltning

Telefon: 010-495 36 01  
E-post: ingrid.cherfils@transportstyrelsen.se

 

Jenny Stenberg Svahn
T.f Kommunikationsdirektör

Telefon: 010-495 40 93
E-post: jenny.stenberg-svahn@transportstyrelsen.se

 

Rosie-Marie Fors
Ekonomidirektör

Telefon: 010-495 46 23
E-post: Rosie-Marie.Fors@transportstyrelsen.se

 

 

Kristina Nilsson

Kristina Nilsson
Chefsjurist

Telefon: 010-495 40 50  
E-post: kristina.nilsson@transportstyrelsen.se

 

Jaana Elo

Jaana Elo
Personaldirektör

Telefon: 010-495 57 60 
E-post: jaana.elo@transportstyrelsen.se

 Petra Wermström

Petra Wermström
Direktör, Väg och järnväg

Telefon 010-495 57 70
E-post: petra.wermstrom@transportstyrelsen.se

 Gunnar Ljungberg

Gunnar Ljungberg
Direktör, Sjö- och luftfart

Telefon: 010-495 37 40
E-post: gunnar.ljungberg@transportstyrelsen.se

 

Jan-Olov Öhrn
Direktör, Fordonsinformation

Telefon: 010-495 62 46  
E-post: jan-olov.ohrn@transportstyrelsen.se

 

 

Peter Book
Direktör, It

Telefon: 010-495 67 40
E-post: peter.book@transportstyrelsen.se

 

Katarina Fröberg

Katarina Fröberg
Direktör, Körkort

Telefon: 010-495 79 01  
E-post: katarina.froberg@transportstyrelsen.se

 

Peter Gustavsson

Peter Gustavsson
Säkerhetschef

Telefon: 010-49 53726
E-post: peter.gustavsson@transportstyrelsen.se

Sekreterare i ledningsgruppen

Sekreterare i ledningsgruppen är: Eva Berndtsson.

Telefon: 010-495 40 02 
E-post: eva.berndtsson@transportstyrelsen.se

 

Foto:  Transportstyrelsen

Hade du nytta av informationen på den här sidan?

Tack för att du lämnade ett omdöme!