Transportstyrelsens ledningsgrupp

Medlemmar i ledningsgruppen

Foto på Jonas Bjelfvenstam

Jonas Bjelfvenstam

Generaldirektör

Telefon: 010-495 40 01
E-post: jonas.bjelfvenstam@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Jonas Bjelfvenstam
Fotograf: Josefine Bäckström

GD-sekreterare: Rocío Martínez
E-post: rocio.martinez@transportstyrelsen.se

Foto på Ingrid Cherfils

Ingrid Cherfils

Direktör, Strategisk utveckling och förvaltning

Telefon: 010-495 36 01  
E-post: ingrid.cherfils@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Ingrid Cherfils
Fotograf: Josefine Bäckström 

Foto på Catharina Nilsson

Catharina Nilsson

Kommunikationsdirektör

Telefon: 010-495 40 94
E-post: catharina.nilsson@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Catharina Nilsson
Fotograf: Josefine Bäckström

 Foto på Rosie-Marie Fors

Rosie-Marie Fors

Ekonomidirektör

Telefon: 010-495 46 23
E-post: Rosie-Marie.Fors@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Rosie-Marie Fors
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Kristina Nilsson

Kristina Nilsson

Chefsjurist

Telefon: 010-495 40 50  
E-post: kristina.nilsson@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Kristina Nilsson
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Jaana Elo

Jaana Elo

Personaldirektör

Telefon: 010-495 57 60 
E-post: jaana.elo@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Jaana Elo
Fotograf: Josefine Bäckström

 Foto på Petra Wermström

Petra Wermström

Direktör, Väg och järnväg

Telefon 010-495 57 70
E-post: petra.wermstrom@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Petra Wermström
Fotograf: Josefine Bäckström

 Foto på Gunnar Ljungberg

Gunnar Ljungberg

Direktör, Sjö- och luftfart

Telefon: 010-495 37 40
E-post: gunnar.ljungberg@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Gunnar Ljungberg 
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Jan-Olov Öhrn

Jan-Olov Öhrn

Direktör, Nytt Vägtrafikregister

Telefon: 010-495 62 46  
E-post: jan-olov.ohrn@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Jan-Olov Öhrn
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Anna Berggrund

Anna Berggrund

Tillförordnad direktör, Fordonsinformation

Telefon: 010-495 60 01
E-post: Anna.Berggrund@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Anna Berggrund
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Katarina Fröberg

Katarina Fröberg

Direktör, Körkort

Telefon: 010-495 79 01  
E-post: katarina.froberg@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Katarina Fröberg
Fotograf: Josefine Bäckström

Foto på Peter Gustavsson

Peter Gustavsson

Säkerhetschef

Telefon: 010-49 53726
E-post: peter.gustavsson@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Peter Gustavsson
Fotograf: Josefine Bäckström

Linn Myhrman

Direktör, It

Telefon: 010-495 60 77
E-post: linn.myhrman@transportstyrelsen.se

Sekreterare i ledningsgruppen

Foto på Eva Berndtsson

Eva Berndtsson

Strategisk rådgivare

Telefon: 010-495 40 02 
E-post: eva.berndtsson@transportstyrelsen.se

Högupplöst bild på Eva Berndtsson
Fotograf: Josefine Bäckström

 

Hade du nytta av informationen på den här sidan?

Tack för att du lämnade ett omdöme!