Kontakter

Här hittar du kontaktuppgifter till flyginspektörer och koordinatorer.

ATO/RF

Befattning/NamnE-postTelefonnummer
Flyginspektör
Daniel Wastesson

daniel.wastesson@transportstyrelsen.se

 

Flyginspektör
Åke Eriksson

ake.eriksson@transportstyrelsen.se 

Flyginspektör
Jan-Olof Hjortman

jan-olof.hjortman@transportstyrelsen.se 

 

Flyginspektör
Hans Hermansson

hans.hermansson@transportstyrelsen.se

Flyginspektör

Marcus Oswaldson 

marcus.oswaldson@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Rickard Ekengren 

rickard.ekengren@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Henrik Wiechel

henrik.wiechel@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Pär Wilund

 

par.wilund@transportstyrelsen.se

FSTD

Flyginspektör
Hans Hermansson

hans.hermansson@transportstyrelsen.se

 

Flyginspektör
Åke Eriksson

ake.eriksson@transportstyrelsen.se 

Flyginspektör 
Henrik Wiechel

henrik.wiechel@transportstyrelsen.se

Praktisk examination

Flyginspektör
Toni Reuterstrand
toni.reuterstrand@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Henrik Wiechel 

henrik.wiechel@transportstyrelsen.se

 010-495 31 43

Flyginspektör
Hans Hermansson
hans.hermansson@transportstyrelsen.se
Flyginspektör
Rickard Ekengren
rickard.ekengren@transportstyrelsen.se

 Teoretisk examination

Koordinator Teori
Therese Lettborn

therese.lettborn@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Pär Wilund

par.wilund@transportstyrelsen.se

 Övrigt

Koordinator flygprov
Anneli Eklöf

anneli.eklof@transportstyrelsen.se

Temporary rapporter
trl@transportstyrelsen.se

 

Fax till examinationsteamet

011-12 15 75

 

 

Fax till certifikatsektionen

011-19 46 19