Kontakter

Här hittar du kontaktuppgifter till sektionens flyginspektörer. Använd i första hand sektionens brevlåda:

flygutbildning@transportstyrelsen.se

ATO/DTO/CCTO

Befattning/NamnE-postTelefonnummer

Koordinator
Flyginspektör
Marcus Oswaldson

marcus.oswaldson@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Jan-Olof Hjortman

jan-olof.hjortman@transportstyrelsen.se 

Flyginspektör
Daniel Wastesson 

daniel.wastesson@transportstyrelsen.se

Kabinfrågor
Anneli Eklöf

anneli.eklöf@transportstyrelsen.se

FSTD

Koordinator
Teknisk
inspektör
Christian Lindberg

christian.lindberg@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Hans Hermansson

hans.hermansson@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Åke Eriksson

ake.eriksson@transportstyrelsen.se 

Flyginspektör 
Henrik Wiechel

henrik.wiechel@transportstyrelsen.se

Praktisk examination

Koordinator
Flyginspektör

Toni Reuterstrand
toni.reuterstrand@transportstyrelsen.se

Flyginspektör
Rickard Ekengren
rickard.ekengren@transportstyrelsen.se

 Teoretisk examination

Flyginspektör
Pär Wilund

par.wilund@transportstyrelsen.se

Handläggare
Alexander Röstberg

alexander.rostberg@transportstyrelsen.se

010-495 65 03

 Övrigt

Fax till examinationsteamet

011-12 15 75

 

 

Fax till certifikatsektionen

011-19 46 19